Vítejte na našem webu

Vítáme Vás na stránkách naší chovné stanice Fateful Red!

3. 11. 2010 mi zemřela na srdeční příhodu moje téměř dvanáctiletá labradorka Amálka (Amálka z Podhradských). Zůstala mi jen druhá labradorka Fany (Faska z Libušina chovu). Na Fany bylo vidět, jak velmi jí její kamarádka  chybí, ztrácela zájem o vše, nechtěla se venčit... přemýšlela jsem, co s tím. Také se mi po Amálce velice stýskalo, a tak jsem začala přemýšlet o štěnátku. Protože jsem chtěla jen retrívra, začala jsem pečlivě na internetu prohlížet nejmenší z nich, Nova Scotia Duck Tolling retrievry. Na můj dotaz na štěnátko odpověděla p. Jindřiška Benešová - a  byla jsem v pořadníku!!! Tak se k nám dostala moje první tollerka, Claris z Dejzyna dvora, které říkáme Corinka. Přivezli jsme si ji 27. července 2011 a byl to jeden z nejhezčích dnů - Fany viditelně pookřála, malého vetřelce vzala k sobě na pelíšek, honily se spolu po zahradě... měla jsem velikou radost.

S Corinkou jsme absolvovali několik výstav, provedli jsme povinné vyšetření očí, nechali jsme provést rentgen kyčlí a loktů, vyšetření ja JADD, DM - vše s netativním výsledkem. Proto jsem se rozhodla, že Coru uchovníme. Zvládli jsme i předepsané zkoušky - OVVR, které jsou nutné pro uchovnění.  A letos na jaře by mělo dojít ke krytí a snad se dočkáme i štěňátek.

Grand Crystal Rose Capella Vis Comica k nám přijela z daleké Gdyně, kde se narodila 31. 1. 2013 mamince Cza-Cze a taťkovi Oliemu v CHS Capella Vis Comica, 28. 3. 2013. Chvilku trvalo, než se doma s oběma fenkami srovnala, ale je z nich nerozlučná trojice. Jen Fany, které bylo letos 12 let, už na skopičiny obou tollerek nemá moc náladu, ale jindy se ráda přidá k lítání po zahradě.

Rosie, jak mladší tolllerce říkáme, je zatím mladá, ale už má hotové vyšetření očí a také  plánujeme rentgen kyčlí a loktů.free counter